امروز دوشنبه  8 خرداد 1402
تعداد بازدید : 352 - تاریخ خبر : دوشنبه 4 بهمن 1400 - 08:34  
رییس کانون خبر داد: صدور حکم محرومیت یک ساله از کارشناسی برای 4 تن از کارشناسان در دادسرای انتظامی

#خبر

 

رییس کانون کارشناسان رسمی دادگستری لرستان خبر داد؛

 

صدور حکم محرومیت یک ساله از کارشناسی برای 4 تن از کارشناسان در دادسرای انتظامی

 

🔺 رییس کانون کارشناسان رسمی دادگستری لرستان در جلسه هیات مدیره کانون گفت: 4 تن از کارشناسان کانون در دادسرای انتظامی به یک سال محرومیت از کارشناسی محکوم شدند.

 

🔺 به گزارش روابط عمومی کانون، حجت والی‌زاده در این جلسه که بعدازظهر یکشنبه 3 بهمن در سالن جلسات کانون برگزار گردید با اعلام این خبر اظهار داشت: احکام صادر شده بدوی و قابل تجدیدنظر می‌باشد.

 

🔺 وی با تاکید بر حساسیت دستگاه قضایی و نهادهای امنیتی بر مساله کارشناسی تصریح کرد: عاجزانه از کارشناسان گرامی تقاضا داریم نهایت وسواس و دقت را در صدور نظریه کارشناسی به خرج دهند و با آگاهی کامل از جهات رد کارشناسی به انجام کارشناسی مبادرت ورزند.

 

🔺 والی‌زاده با اشاره به اینکه دلیل بسیاری از شکایت‌ها عدم رعایت صلاحیت کارشناسی است، عنوان داشت: ریشه‌ی این امر عموما ناآگاهی و عدم آموزش است، به عنوان مثال کارشناس باید بداند که برای دستگاه متبوع خودش نمی‌تواند کار کارشناسی انجام دهد و در صورت انجام، تخلف محسوب می‌شود.

 

🔺 رییس تشکل کارشناسی رسمی لرستان به افزایش شکایت‌ها از کارشناسان اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: از آنجا که بیش از سه سال جلسات دادگاه انتظامی برگزار نشده، حجم قابل توجهی از پرونده‌ها مربوط به گذشته است.

 

🔺 حجت والیزاده بیان داشت: 28 فقره از پرونده‌های ارجاعی به هیات مدیره، قابل طرح در دادسرای انتظامی تشخیص داده نشده‌اند که این نشان از حساسیت و دقت هیات مدیره در دفاع قاطعانه از کارشناسان دارد.

 

🔺 وی با بیان اینکه 37 فقره از پرونده‌های شکایت توسط دادستان کانون به دادسرا ارجاع شده، اظهار داشت: از این تعداد، برای 13 فقره قرار منع تعقیب و برای 16 فقره رای صادر شده که از میان آن‌ها 4 تن از کارشناسان به محرومیت یک ساله از انجام کارشناسی محکوم گردیده‌اند.

 

🔺 والیزاده با تاکید بر اینکه کارشناسی حیطه‌ی بسیار حساس، با اهمیت و تعیین‌کننده‌ای است، تصریح کرد: هدف، مچ‌گیری و برخورد تنبیهی با کارشناس نیست، بلکه اصلاح رویه‌ها و دفاع از حیثیت کارشناس مد نظر است.

 

🔺 وی افزود: با احترام به کارشناسان پیشکسوت و فرهیخته کانون، از کارشناسان جدید تقاضا داریم به یاد داشته باشند که سوگند کارشناسی یاد کرده و ضروری است با آگاهی از اصول حرفه‌ای کار خود مبادرت به انجام کارشناسی نمایند تا دچار مشکل نشوند.

 

🔺 رییس کانون کارشناسان رسمی دادگستری لرستان در بخش دیگری از سخنانش گفت: در زمینه‌ی ارجاع کارشناسی، صلاحیت‌ها تعیین‌کننده هستند و بر همین اساس از کارشناسان می‌خواهیم نسبت به افزایش صلاحیت‌های خود اقدام نمایند.

 

🔺 گفتنی است در این جلسه به مناسبت ولادت با سعادت حضرت فاطمه (س) و روز زن از بانوان کانون تجلیل به عمل آمد.

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان