امروز چهارشنبه  22 مرداد 1399

نماینده ولی فقیه در لرستان: رجوع به کارشناس و متخصص امری بدیهی است

نماینده ولی فقیه در لرستان:

رجوع به کارشناس و متخصص امری بدیهی است


نماینده ولی فقیه در لرستان هم در این دیدار با تاکید بر اهمیت ارجاع به کارشناس و متخصص گفت: هر چه جامعه جلوتر برود با توجه به شکل‌گیری مهارت‌های گوناگون، اهمیت تخصصی شدن امور بیشتر شده و رجوع به کارشناس و متخصص امری بدیهی است.

حجت‌الاسلام سید احمدرضا شاهرخی اظهار داشت: ائمه‌ی اطهار هم با اینکه از علم لدنی برخوردار بوده‌اند، در امور مختلف از ارجاع به کارشناس غافل نبوده‌اند و این موضوع نشان‌دهنده‌ی اهمیت بحث کارشناسی است.

وی با تاکید بر اینکه امروزه هر تخصص شامل تخصص‌های ریزتر و جزیی‌تری شده و مثلا در حوزه‌ی پزشکی قرنیه خودش یکی از تخصص‌های زیرمجموعه‌ی چشم‌پزشکی است بیان داشت: جامعه‌ای موفق می‌شود که از نظر و مشورت کارشناسانش کمال بهره را ببرد.

شاهرخی با اشاره به اینکه بحث مرجع تقلید هم رجوع به متخصص و کارشناس است به چالش‌های حوزه‌ی کارشناسی پرداخت و تصریح کرد: بعضا در سال‌های گذشته بعضا در زمینه‌ی کارشناسی دقیق و اجرای درست آن مشکلاتی وجود داشته که باید برای برطرف نمودن آن‌ها چاره‌اندیشی شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه اگر مسئولان مختلف در زمان خودشان به وظیفه‌شان عمل می‌کردند بسیاری از مشکلات امروز اساسا وجود نداشت،  خاطرنشان ساخت: کارخانه‌های تعطیل لرستان امروز سوهان روح مردم این استان هستند و باید برای احیاء آن‌ها راه‌حلی پیدا کرد.

حجت‌الاسلام سید احمدرضا شاهرخی اظهار داشت: در همین زمینه در جلساتی که داشته‌ایم از ستاد فرمان حضرت امام(ره) خواسته‌ایم به مشکلات اقتصادی استان ورود پیدا کند و در همین زمینه با تشکیل کارگروه‌های تخصصی به دنبال شناسایی واحدهایی هستیم که قابلیت احیاء دارند.

شاهرخی با بیان اینکه اگر بتوانیم امکانات موجود را به خوبی به کار بگیریم مصداق مدیریت جهادی است، گفت: امیدواریم بتوانیم گرهی از گره‌های کور استان باز کنیم.

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان