امروز جمعه  12 آذر 1400
تعداد بازدید : 74 - تاریخ خبر : پنج شنبه 13 آبان 1400 - 12:32  
رییس تشکل کارشناسان رسمی دادگستری لرستان: برای برگزاری دوره‌های آموزشی مرتبط با کارشناسی ثبت اسناد آمادگی داریم

#خبر

 

رییس تشکل کارشناسان رسمی دادگستری لرستان:

 

برای برگزاری دوره‌های آموزشی مرتبط با کارشناسی ثبت اسناد آمادگی داریم

 

🔺 رییس کانون کارشناسان رسمی دادگستری لرستان در دیدار هیات مدیره کانون با مدیرکل ثبت اسناد و املاک لرستان گفت: برای برگزاری دوره‌های آموزشی مرتبط با کارشناسی ثبت اسناد در کانون آمادگی داریم.

 

🔺 به گزارش روابط عمومی کانون، حجت والیزاده در این جلسه که صبح امروز پنج‌شنبه در محل اداره‌کل ثبت اسناد و املاک لرستان برگزار شد، با تاکید بر اهمیت آموزش در زمینه‌ی بروزرسانی کارشناسان رسمی مرتبط با حوزه‌ی کاری این اداره‌کل اظهار داشت: خوشبختانه در کانون امکانات خوبی برای برگزاری دوره‌های آموزشی مرتبط به صورت حضوری و مجازی داریم.

 

🔺 وی افزود: اداره‌کل ثبت اسناد و املاک از جمله دستگاه‌هایی است که بیشترین ارتباط را با کارشناسان رسمی دارد و بر همین اساس انتظار داریم همانطور که در قانون به صراحت ذکر شده، برای حفظ حقوق عامه و بیت‌المال، امورات کارشناسی از طریق مکاتبه با کانون صورت پذیرد و از ارجاع مستقیم به کارشناس پرهیز شود.

 

🔺 والیزاده به تاخیر فرایند کارشناسی اشاره و تصریح کرد: با توجه به حضور کانون به عنوان شخص حقوقی در سامانه ثنا دادگستری و همچنین اتصال به شبکه دولت، چنانچه مکاتبات از این طریق صورت گیرد مطمئنا با سرعت و اطمینان بیشتری به نتیجه می‌رسند.

 

🔺 رییس کانون کارشناسان رسمی دادگستری لرستان اعلام آمادگی کرد تا به منظور تسهیل در انجام امورات کارشناسی، مسائل فی‌مابین کانون و اداره‌کل ثبت اسناد و املاک لرستان در قالب تفاهم‌نامه‌ی همکاری دوجانبه نهایی و اجرایی شود.

 

#خبر

 

مدیرکل ثبت اسناد و املاک لرستان:

 

از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری دو جانبه استقبال می‌کنیم

 

🔺 مدیرکل ثبت اسناد و املاک لرستان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه ارتباط تنگاتنگی با کارشناسان رسمی دارد اظهار داشت: حساسیت امورات کارشناسی در اداره‌کل ثبت اسناد و املاک با توجه به محدودیت‌هایی که وجود دارد، به مراتب از دادگستری هم بیشتر است.

 

🔺 علی‌اکبر باقری با اشاره به اینکه در حوزه‌های راه و ساختمان، کارخانجات و اموال منقول بیشتر از سایر حوزه‌ها با کارشناسان در ارتباط هستیم گفت: همواره به استفاده از کارشناسان رسمی تاکید داریم و خوشبختانه امورات مربوطه سریع‌تر به نتیجه می‌رسد.

🔺 وی افزود: اخیرا در مجلس شورای اسلامی قانون امنیت قضایی به تصویب رسیده که در صورت تایید شورای نگهبان، با حجم قابل توجهی از مراجعه‌کنندگان جهت صدور سند اراضی کشاورزی مواجه خواهیم بود که بنا داریم در این زمینه با برون‌سپاری امورات مربوطه به کارشناسان آن‌ها را به نتیجه برسانیم.

 

🔺 باقری با اشاره به اینکه در گذشته در زمینه‌ی برون‌سپاری نقشه عرصه تجربیات خوبی داریم، تصریح کرد: بر همین اساس در زمینه‌ی صدور اسناد اراضی کشاورزی هم در صورت تصویب نهایی، همین رویه را دنبال و از توان کارشناسان رسمی بهره خواهیم گرفت.

 

🔺 مدیرکل ثبت اسناد و املاک لرستان در بخش دیگری از سخنانش با استقبال از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری دوجانبه عنوان داشت: بعضا در زمینه‌ی نظریه‌ی کارشناسی مشکلاتی وجود دارد که یکی از آن‌ها اختصار بیش از اندازه‌ی نظریه است که انتظار داریم دست‌کم توصیفی از ملک مورد نظر هم وجود داشته باشد.

 

 

 

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان