امروز شنبه  24 مهر 1400
تعداد بازدید : 70 - تاریخ خبر : یکشنبه 4 مهر 1400 - 12:56  
حجت والیزاده: انعقاد تفاهم‌نامه چندجانبه می‌تواند در زمینه حل مشکلات میان کانون و شهرداری راهگشا باشد

#خبر

 

رییس کانون کارشناسان رسمی دادگستری لرستان:

انعقاد تفاهم‌نامه چندجانبه می‌تواند در زمینه حل مشکلات میان کانون و شهرداری راهگشا باشد

 

🔺رییس کانون کارشناسان رسمی دادگستری لرستان در دیدار با رییس مرکز پژوهش‌ها و مطالعات راهبردی شورای اسلامی شهر خرم‌آباد اظهار داشت: انعقاد تفاهم‌نامه چندجانبه میان کانون، شهرداری و نظام مهندسی می‌تواند در زمینه حل مشکلات میان کانون و شهرداری راهگشا باشد.

 

🔺 به گزارش روابط عمومی کانون؛ در این دیدار که صبح یکشنبه 4 مهرماه با حضور رییس و نایب‌رییس کانون در دفتر مرکز پژوهش‌ها برگزار گردید، حجت والیزاده با تبریک انتصاب دکتر مجید دریکوند به سمت ریاست مرکز پژوهش‌ها گفت: افتخار می‌کنیم که دکتر دریکوند عضو خانواده‌ی بزرگ کارشناسان رسمی دادگستری لرستان است.

 

🔺 وی با اشاره به مشکلات موجود در خصوص پروانه و مجوزهای ساخت و ساز شهرداری و چالش‌هایی که در این زمینه دامنگیر کارشناسان می‌شود، تصریح کرد: بررسی این موضوع در مرکز پژوهش‌ها و مطالعات راهبردی شورای اسلامی شهر خرم‌آباد و ارائه‌ی راهکار مناسب می‌تواند در این زمینه راهگشا باشد.

 

🔺 والیزاده با تاکید بر این نکته که در حال حاضر ارجاع مستقیم امر کارشناسی به شخص کارشناس از جمله مشکلات موجود میان کانون و شهرداری است، افزود: در نهایت انعقاد تفاهم‌نامه چند جانبه‌ی همکاری میان کانون، شهرداری و سایر نهادها و سازمان‌های مرتبط و اتخاذ رویه‌ای قانونی می‌تواند راهگشا باشد.

 

🔺 رییس کانون کارشناسان رسمی دادگستری لرستان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ظرفیت کارشناسان کانون و تنوع تخصصی آن‌ها بیان داشت: بارها تاکید کرده‌ایم که حاضریم علاوه بر وظایف ذاتی کانون، در قالب مسئولیت اجتماعی میزبان اهالی فکر و اندیشه و دلسوزان توسعه‌ی شهر و استان باشیم.

 

#خبر

 

رییس مرکز پژوهش‌ها و مطالعات راهبردی شورای اسلامی شهر خرم‌آباد:

 

مرکز پژوهش‌ها باید مغز متفکر شهرداری و محلی برای عیب‌یابی آن باشد

 

🔺 رییس مرکز پژوهش‌ها و مطالعات راهبردی شورای اسلامی شهر خرم‌آباد هم در این جلسه گفت: از ابلاغ مجوز مرکز پژوهش‌ها سه سال گذشته و چند ماه است که آن را راه‌اندازی کرده‌ایم.

 

🔺 دکتر مجید دریکوند با اشاره به اینکه سال‌هاست کلانشهر‌ها از وجود این مراکز بهره می‌برند، اظهار داشت: این مرکز  باید مغز متفکر شهرداری و محلی برای عیب‌یابی آن باشد.

 

🔺 وی با اشاره به برنامه‌های این مرکز بیان داشت: از آنجا که به ساختار و ضرورت ساختارمندی باور داریم، ساختمان فعلی را برای آن در نظر گرفته‌ایم و تلاش می‌کنیم محل نشست و برخاست اهالی فکر و نخبگان استان و استفاده از پتانسیل آن‌ها باشد و در همین زمینه برنامه‌هایی تدوین شده که به مرور اجرایی می‌شود.

 

🔺 دریکوند تصریح کرد: علاوه بر وظیفه‌ی ذاتی مرکز که برون‌سپاری فعالیت‌های پژوهشی است، با راه‌اندازی میز رسانه در صدد استفاده از ایده‌ها و توانمندی‌های اهالی رسانه هستیم.

 

🔺 رییس مرکز پژوهش‌ها و مطالعات راهبردی شورای اسلامی شهر خرم‌آباد بیان داشت: راه‌اندزی مجمع نمایندگان ادوار شورا و شهرداران خرم‌آباد و همچنین مجمع نمایندگان محلات هم از دیگر برنامه‌هایی است که در دست اقدام داریم که می‌تواند زمینه‌ساز هم‌فکری برای استفاده از تجربیات گوناگون به منظور بهبود اوضاع شهر باشد.

 

🔺 دکتر مجید دریکوند اظهار داشت: راه‌اندازی کتابخانه تخصصی در راستای موضوعات مرتبط با شهرداری، زمینه‌سازی برای تبدیل تاریخ شفاهی لرستان به آثار مکتوب و مدون و ایجاد گروهی تخصصی برای استفاده از بافت‌ تاریخی خرم‌آباد از دیگر برنامه‌هایی است که در دستور کار قرار گرفته است.

 

🔺 وی افزود: در زمینه‌ی حل مشکلات حوزه‌ی شهرداری و کانون کارشناسان هم آمادگی داریم با تشکیل کمیته‌ی فنی، تخصصی و مشورتی در مرکز نسبت به بررسی مشکلات اقدام و سپس در قالب انعقاد تفاهم‌نامه همکاری برای رفع آن‌ها تلاش نماییم.

 

**روابط عمومی کانون کارشناسان رسمی دادگستری لرستان**

https://t.me/kanounlorestan

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان