امروز شنبه  24 مهر 1400
تعداد بازدید : 111 - تاریخ خبر : شنبه 3 مهر 1400 - 10:00  
واحدهای تولیدی مستقر در شهرک‌های صنعتی، می‌توانند نسبت به تجدید ارزیابی زمین اقدام نمایند

#خبر

 

رییس کانون کارشناسان رسمی دادگستری لرستان:

 

واحدهای تولیدی مستقر در شهرک‌های صنعتی، می‌توانند نسبت به تجدید ارزیابی زمین اقدام نمایند

 

🔺 رییس کانون کارشناسان رسمی دادگستری لرستان در جلسه ستاد اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی استان با اشاره به مشکلات واحدهای تولیدی مستقر در شهرک‌های صنعتی اظهار داشت: از جمله مهم‌ترین این مشکلات بحث ارزیابی قیمت زمین این واحدها توسط بانک‌هاست.

 

🔺 به گزارش روابط عمومی کانون؛ حجت والیزاده در این جلسه که روز پنج‌شنبه 1 مهرماه 1400  با حضور دکتر محمد رزم رییس کل دادگستری استان، دادستان خرم‌آباد، مدیر حفاظت اطلاعات دادگستری و رییس‌ بازرسی کل استان لرستان برگزار شد، گفت: در بحث وثیقه متاسفانه بانک‌ها در بحث ارزیابی و ارزشگذاری زمین واحدهای تولیدی مستقر در شهرک‌های صنعتی، مبنا را بر قمیت ارائه‌شده توسط شرکت شهرک‌ها قرار می‌دهند.

 

🔺 وی افزود: این در حالی است که این قیمت در واقع حق انتفاع این واحدهاست و ارزش افزوده‌ای که آن‌ها به واسطه‌ی ایجاد و راه‌اندازی واحد به وجود آمده را در نظر نمی‌گیرند.

 

🔺 والیزاده تصریح کرد: بر همین اساس واحدهای مستقر در شهرک‌های صنعتی می‌توانند اقدام به تجدید ارزیابی زمین واحدهای تولیدی‌شان نمایند.

 

🔺 رییس کانون کارشناسان رسمی دادگستری لرستان در بخش‌ دیگری از سخنانش اظهار داشت: متاسفانه شعب قضایی استان امور مربوط به اختلافات بانکی را فقط به کارشناسان امور بانکی ارجاع می‌دهند، این در حالی است که بر اساس قانون، کارشناسان رشته حسابداری و حسابرسی هم صلاحیت رسیدگی به این قبیل پرونده‌ها را دارند و از رییس‌کل محترم دادگستری استان می‌خواهیم در این خصوص دستورات لازم را ابلاغ نمایند.

 

**روابط عمومی کانون کارشناسان رسمی دادگستری لرستان**

https://t.me/kanounlorestan

 

 

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان