امروز شنبه  27 دی 1399

حجت والیزاده: به زودی کمیسیون ماده 13 پذیرفته‌شدگان آزمون سال 98 برگزار می‌شود

رییس کانون کارشناسان رسمی دادگستری لرستان در هجدهمین جلسه هیات مدیره کانون که در سالن کنفرانس این تشکل برگزار گردید اظهار داشت: روند تکمیل پرونده پذیرفته‌شدگان آزمون کارشناسی رسمی سال 98 رو به پایان است و به زودی کمیسیون ماده 13 پذیرفته‌شدگان فوق برگزار می‌گردد.

 

به گزارش روابط عمومی کانون؛ حجت والیزاده گفت: خوشبختانه در این زمینه جزو استان‌هایی هستیم که با برنامه‌ریزی و نظم پیش رفته‌ایم و سایر فرایندها نیز در این خصوص در زمان پیش‌بینی شده به انجام خواهد رسید.

 

والیزاده همچنین با اشاره به افزایش کمی شکایت از کارشناسان تصریح کرد: متاسفانه به علت عدم آگاهی، روند ناصوابی شکل گرفته که بر مبنای آن شکایت از کارشناس در دستور کار قرار می‌گیرد؛ این در حالی است که در صورت وجود شکایت، شاکی باید به نظریه‌ی کارشناس در دادگاه اعتراض نماید تا در صورت تشخیص قاضی بر اساس قانون مجددا به هیات سه نفره ارجاع گردد.

 

وی افزود: علاوه بر عدم آگاهی در این زمینه، بدون هزینه بودن شکایت از کارشناس هم مزید بر علت است و گواه این امر، بی‌پایه بودن بسیاری از این شکایت‌هاست.

 

رییس کانون کارشناسان رسمی دادگستری لرستان عنوان داشت: با این همه کانون بر اساس وظایف ذاتی خود با ارجاع شکایات به مشاور حقوقی و در صورت تشخیص و وارد دانستن شکایات، آن‌ها را به دادگاه انتظامی خود ارجاع می‌دهد.

 

**مصوبات هجدهمین جلسه هیات مدیره کانون:**

* مقرر گردید با درخواست انتقال موقت کارشناسان آقایان: عبدالرضا جلیلی، فرج‌اله دریکوند، فرهاد داوودی، منصور جمشیدی و امین بهنیا، و انتقال دائم آقای قاسم ماسوری پس از اخذ تعهدنامه‌ها و با رعایت دستورالعمل‌های مربوطه موافقت گردد.

 

* در خصوص درخواست آقای علی بهرامی مبنی بر افزایش صلاحیت، موضوع حسب دستورالعمل مربوطه برای بررسی به کمیسیون افزایش صلاحیت ارجاع گردید.

 

* با درخواست مرخصی یک ساله‌ی آقای محسن پیرزادی مواقت گردید.

 

* با توجه به درخواست سازمان بسیج سپاه مبنی بر جمع‌آوری کمک‌های بلاعوض برای آزادسازی زندانیان جرایم غیر عمد و در راستای منویات مقام معظم رهبری در خصوص کمک مؤمنانه به اقشار آسیب‌پذیر، مقرر گردید مبلغ 50 میلیون ریال از محل درآمدهای کانون به حساب معرفی شده واریز گردد.

 

* مقرر گردید چاپ کتاب اطلاعات کارشناسان کانون به وسلیه‌ی انتشارات شاپورخواست در دستور کار قرار گیرد و جزییات چگونگی چاپ و  هزینه‌ی آن در جلسات بعدی مورد بررسی قرار گیرد.

 

* شکایت بازپرس شعبه هفتم دادسرای عمومی و انقلاب خرم‌آباد علیه خانم [...] در جلسه مطرح و پس از بررسی مقرر گردید پرونده به دادستان کانون ارجاع گردد.

 

* شکایت دادیار شعبه چهارم دادسرای عمومی و انقلاب دلفان علیه آقای [...] مطرح و پس از بررسی، غیر قابل طرح تشخیص داده شد.

 

* شکایت شعبه دوم اجرای احکام مدنی شورای حل اختلاف خرم‌آباد علیه آقای [...] مطرح و پس از بررسی به دادستان کانون ارجاع گردید.

 

* پرونده شکایت آقایان عباس باقری، قاسم چراغی و علی تیموری علیه آقای [...] مطرح و پس از بررسی غیر قابل طرح تشخیص داده شد.

 

* پرونده شکایت شرکت «ایده‌پداز توانا» علیه آقایان [...] و [...] مطرح و پس از بررسی غیر قابل طرح تشخیص داده شد.

 

* در خصوص پرونده شکایت شرکت همدان حصار علیه هیات سه نفره کارشناسی [...]، [...] و [...] مقرر گردید پرونده جهت رسیدگی و اظهار نظر به استان همجوار (کرمانشاه) ارجاع و نظریه‌ی اخذ شده جهت اتخاذ تصمیم نهایی، پرونده به شورای عالی کارشناسان رسمی دادگستری ارجاع گردد.

 

* ساعت کار کانون از ابتدای ماه آینده (بهمن‌ماه) از ساعت 7:30 دقیقه صبح تا 15:30 دقیقه بعدازظهر تعیین و پنج‌شنبه‌ها تعطیل اعلام گردید و مقرر شد یک نفر از پرسنل برای دریافت فیش‌ کارشناسان و مراسلات اداری از ساعت 9 صبح تا 12 ظهر حضور داشته باشد.

 

**روابط عمومی کانون کارشناسان رسمی دادگستری لرستان**

https://t.me/kanounlorestan

 

   

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان