امروز شنبه  27 دی 1399

به زودی در همه‌ی شعبات حل اختلاف استان دستگاه کارتخوان نصب می‌شود

رییس کانون کارشناسان رسمی دادگستری لرستان:

به زودی در همه‌ی شعبات حل اختلاف استان دستگاه کارتخوان نصب می‌شود

 

رییس کانون کارشناسان رسمی دادگستری لرستان در دیدار با رییس شورای حل اختلاف استان با تاکید بر وجود مشکلات در خصوص واریز هزینه‌ی دستمزد کارشناسی در شعبات حل اختلاف گفت: متاسفانه بیشتر شعبات حل اختلاف فاقد دستگاه کارتخوان برای واریز هزینه کارشناسی هستند و این مساله باعث بروز مشکلاتی برای ارباب رجوع شده است.

 

به گزارش روابط عمومی کانون؛ حجت والیزاده با اشاره به مشکلاتی که بعضا در حوزه‌ی کارشناسی استان وجود دارد، اظهار داشت: ارجاع امر کارشناسی به کارشناسان خبره از دیگر مشکلات این حوزه است؛ این در حالی است که کانون کارشناسان رسمی دادگستری لرستان با حدود 800 کارشناس در همه‌ی رشته‌ها آمادگی خدمات‌رسانی در این خصوص را دارد.

 

وی با بیان اینکه خوشبختانه مجموعه‌ی قضایی استان با اقدامات و دستورالعمل‌های مناسب ارجاع به کارشناس خبره را به حداقل رسانده‌اند، تصریح کرد: برای ارتقاء کارشناسان و بالا بردن توان تخصصی آن‌ها امسال کارگاه‌های مختلف آموزشی برگزار کرده‌ایم و به این روند ادامه خواهیم داد.

 

والیزاده افزود: از طرف دیگر، دادگاه انتظامی کانون هم مرتبا در حال بررسی شکایت‌ها و رسیدگی به آن‌هاست تا کمترین مشکلی در خصوص نارضایتی از عملکرد کارشناسان وجود نداشته باشد.

 

به گزارش روابط عمومی کانون؛ رییس شورای حل اختلاف استان نیز در این جلسه ضمن ابراز خوشحالی از اقدامات انجام شده توسط کانون اظهار داشت: در خصوص نصب دستگاه کارتخوان در شعبات حل اختلاف استان دستورات لازم ابلاغ خواهد شد.

 

دکتر یارالله کاکولوند گفت: خوشبختانه در حال حاضر استفاده از کارشناسان خبره منتفی است و اگر هم وجود داشته باشد اندک و موردی است که البته همین هم نباید وجود داشته باشد.

 

**روابط عمومی کانون کارشناسان رسمی دادگستری لرستان**

https://t.me/kanounlorestan

 

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان