امروز شنبه  27 دی 1399

از نویسنده و پژوهشگر لرستانی در هفته‌ی پژوهش تجلیل شد

توسط کانون کارشناسان رسمی دادگستری لرستان؛

از نویسنده و پژوهشگر لرستانی در هفته‌ی پژوهش تجلیل شد

رییس کانون کارشناسان رسمی دادگستری لرستان در هفته‌ی پژوهش با حضور در انتشارات شاپورخواست از سید یداله ستوده نویسنده و پژوهشگر سرشناس لرستانی تجلیل نمود.

 

به گزارش روابط عمومی کانون؛ حجت والیزاده در این دیدار با تاکید بر شرایط دشوار اقتصادی موجود اظهار داشت: واقعیت این است که برخی کارها از جمله فعالیت‌ها فرهنگی جز به پشتوانه‌ی عشق و جنون صورت نمی‌گیرند و به نتیجه نمی‌رسند.

 

وی افزود: خوشحالیم که استان لرستان از چهره‌های دلسوز و باسواد و با اراده‌ای مانند شما بهره‌مند است و نفس وجود شما و فعالیت ارزشمندتان مانند اکسیژن برای جامعه لازم و ضروری است.

 

والیزاده تصریح کرد: خوشحالیم که علاوه بر فعالیت‌های مفید و اثرگذار فرهنگی، اخیرا به جرگه‌ی کارشناسان رسمی دادگستری هم پیوسته‌اید و حضورتان را به فال نیک می‌گیریم.

 

رییس کانون کارشناسان رسمی دادگستری لرستان با اشاره به اینکه قومی که تاریخش را نداند یا فراموش کند محکوم به افول است، بیان داشت: واقعیت این است که رشد و توسعه‌ی همه‌جانبه در گرو رشد فرهنگی است و اینجاست که ارزش چهره‌های فرهنگی و فعالیت‌شان هویدا می‌شود.

 

حجت والیزاده عنوان داشت: کار خاص، بزرگ و دشوار مسلما آدم خاص خودش را می‌طلبد و باید خوشحال باشید که شما مرد به دوش کشیدن این بار عظیم هستید.

 

یداله ستوده:

**انجام کار فرهنگی در شرایط کنونی تاوان سنگینی دارد**

 

مدیر انتشارات شاپورخواست نیز در این دیدار با تشکر از کانون کارشناسان رسمی دادگستری اظهار داشت: در شرایط ناگوار اقتصادی موجود که حتی از فعالیت‌های اقتصادی هم به دشواری درآمد کسب می‌شود، چراغ انتشارات را روشن نگه داشته‌ایم و شاید اصلی‌ترین دلیلش این باشد که نمی‌خواهیم چند نفری که مشغول به کار شده‌اند، از کار بیکار شوند.

 

یداله ستوده گفت: علاوه بر آثاری که تاکنون در این انتشارات به چاپ رسیده، آثار ارزشمند دیگری هم در دستور چاپ قرار دارد که مطمئنا خلائی از خلاءهای موجود فرهنگی‌مان را پوشش خواهند داد و همین انگیزه‌ای شده تا در هر صورت به فعالیت‌مان ادامه دهیم.

 

وی با گلایه از مسئولان استانی و بی‌توجهی‌شان به مسائل فرهنگی و آدم‌های درگیر کار فرهنگی تصریح کرد: متاسفانه باید گفت آن اندازه که مسئولان مرتبط با این حوزه در پایتخت نسبت به کاری که ما انجام می‌دهیم شناخت دارند، مسئولان استانی ندارند.

 

ستوده با اشاره به فعالیت‌هایی که در انتشارات شاپورخواست صورت می‌گیرد افزود: یکی از این کارها سندخوانی است که حوزه‌ی تخصصی و دشواری است که از این حیث خوشبختانه در سطح بسیار خوبی قرار داریم و اگر در کل کشور 10 سندخوان وجود داشته باشد، بدون شک یازدهمین نفر بنده هستم.

 

این نویسنده و پژوهشگر برجسته با تاکید بر اینکه کار فرهنگی در شرایط کنونی تاوان سنگینی دارد، بیان داشت: هر چقدر شرایط جامعه شرایط مساعدتری باشد این تاوان سبک‌تر است؛ اگرچه در حال حاضر بیشتر از هر زمان دیگری فشار وجود دارد و تداوم فعالیت فرهنگی با اما و اگرهای فراوانی همراه است.

  

 

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان