امروز شنبه  21 تير 1399

وظیفه شورای مسکن، پایش عوامل رشد و اتخاذ تدابیر لازم برای کنترل قیمت مسکن است

معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی لرستان:

وظیفه شورای مسکن، پایش عوامل رشد و اتخاذ تدابیر لازم برای کنترل قیمت مسکن است

به گزارش روابط عمومی کانون؛ معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی لرستان هم در این جلسه با اشاره به وظایف تفصیلی شورای مسکن اظهار داشت: پایش عوامل رشد قیمت مسکن در استان و اتخاذ تدابیر لازم برای کنترل آن از جمله وظایف این شوراست.

رضا پیامنی با اشاره به بند 10 صورتجلسه تاریخ 20 خرداد امسال این شورا افزود: به منظور زمینه‌سازی و نظام‌مند کردن قیمت‌گذاری در معاملات عرصه و اعیان و اجاره بهاء در استان مقرر گردید ظرف دو هفته جلسه‌ای توسط کانون کارشناسان رسمی دادگستری و با دعوت از دستگاه های دولتی مرتبط با بحث مسکن برگزار گردد و راهبردها و روش های تعیین قیمت زمین، مسکن و اجاره بهاء پیشنهاد و پس از تصویب در شورای مذکور به عنوان مبنای تعیین قیمت‌گذاری در استان قرار گیرد و این جلسه در واقع حسب همان صورتجلسه برگزار می‌گردد.

پیامنی تصریح کرد: پس از تصویب این مصوبه در حوزه ی مسکن و اجاره بهاء، مشاورین املاک و اداره ثبت اسناد موظف هستند از ثبت و انجام معاملات خارج از ارزش‌گذاری مربوطه خودداری نمایند و همچنین نمایندگان دادستان و دستگاه‌های نظارتی هم برای برخورد با متخلفین اعلام آمادگی نمایند.

معاون مسکن و ساختمان راه وشهرسازی لرستان با اشاره به گزارش مرکز آمار ایران در خصوص شاخص قیمت اجاره بهاء واحدهای مسکونی خانوارهای شهری در زمستان 1398، بیان داشت: متاسفانه بر اساس این گزارش بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه با 35.7 درصد افزایش مربوط به استان لرستان است.

رضا پیامنی افزود: در خصوص نرخ تورم چهار فصل منتهی به زمستان 1398 نسبت به دوره مشابه سال قبل در بخش اجاره بهاء نیز که برابر 23.2 درصد است، در استان لرستان 34.2 درصد است که در بین استان‌های کشور بالاترین است.

وی تشخیص اراضی و املاک مازاد بر نیاز وزارتخانه‌ها، موسسات و شرکت‌های دولتی که صد در صد سرمایه و سهام آن‌ها متعلق به دولت است را یکی دیگر از وظایف شورای مسکن استان بیان داشت و گفت: امیدواریم در جلسات آتی شورا بتوانیم به جمع‌بندی مناسبی دست پیدا کنیم.

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان