امروز شنبه  21 تير 1399

در بحث مسکن هیچ کنترل و نظارتی در لرستان وجود ندارد

در جلسه شورای مسکن مطرح شد؛

در بحث مسکن هیچ کنترل و نظارتی در لرستان وجود ندارد

ایجاد بانک اطلاعاتی مسکن و املاک استان یک ضرورت است

رییس کانون کارشناسان رسمی دادگستری لرستان در جلسه شورای مسکن استان که با حضور نمایندگان دستگاه‌های مرتبط با حوزه‌ی مسکن در سالن جلسات کانون برگزار شد، اظهار داشت: ایجاد بانک اطلاعاتی کامل و دقیق در حوزه‌ی مسکن و املاک استان یک ضرورت است.

به گزارش روابط عمومی کانون؛ حجت والیزاده با اشاره به اینکه میانگین تورم لرستان به مراتب بالاتر از میانگین کشوری است، تصریح کرد: در حوزه‌ی مسکن فشار وارده بر مردم بیشتر است چون به هر حال مسکن از اولویت‌ها و دغدغه‌های اصلی زندگی است.

وی افزود: متاسفانه بحث مسکن در استان لرستان یک مسأله‌ی رها شده است و در زمینه‌ی قیمت‌گذاری هیچ کنترل و نظارتی وجود ندارد.

والیزاده با تاکید بر اینکه متاسفانه هیچ تصویر روشنی از وضعیت موجود در استان نداریم، تصریح کرد: یکی از نشانه‌های این وضعیت، عدم وجود آمار و اطلاعات کامل و دقیق نزد دستگاه‌های مرتبط است که در این زمینه‌ی ایجاد یک بانک اطلاعاتی جامع ضروری است.

رییس کانون کارشناسان رسمی دادگستری لرستان با بیان اینکه بدون اطلاعات دقیق و صحیح نمی‌توان هیچ تصمیم درست و کارآمدی اتخاذ نمود، بیان داشت: امیدواریم پس از ایجاد این بانک اطلاعاتی که مستلزم همکاری همه‌ی دستگاه‌هاست، بتوانیم در جلسات آتی شورا بسته‌های پیشنهادی مفید با قابلیت اجرا ارائه نماییم که باعث کنترل قیمت مسکن و در نهایت کاهش مشکلات مردم در این زمینه گردد.

حجت والیزاده از حاضران در جلسه خواست در جلسه‌ی آتی پیشنهادات خود را در زمینه‌ی بهبود وضع مسکن به شورا ارائه نمایند.

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان