امروز شنبه  21 تير 1399

کانون باید در جلسات اقتصادی استان حضور داشته باشد

رییس کانون کارشناسان رسمی دادگستری لرستان:

کانون باید در جلسات اقتصادی استان حضور داشته باشد

رییس کانون کارشناسان رسمی دادگستری لرستان در جلسه‌ی هیأت مدیره کانون با بیان اینکه متاسفانه کانون در جایگاه خودش نیست و به نوعی مظلوم واقع شده است، گفت: کانون باید در جلسات اقتصادی و کمیسیون‌های مرتبط استان حضور داشته باشد.

به گزارش روابط عمومی کانون؛ حجت والیزاده افزود: از استاندار محترم لرستان می‌خواهیم زمینه‌ی حضور کانون در جلسات اقتصادی و کمیسیون‌های مرتبط با این حوزه را حداقل به عنوان مدعو فراهم نماید.

وی با اشاره به اینکه کانون در جایگاه خودش نیست و به نوعی مظلوم واقع شده است، بیان داشت: این در حالی است که در بسیاری از پرونده‌ها و مسائل اقتصادی سیاسی، کارشناسان کانون نقش محوری و بعضا تعیین‌کننده دارند.

والیزاده با بیان اینکه کانون با همه‌ی تشکل‌ها یک تفاوت ماهوی دارد، اظهار داشت: جامعه‌ی آماری هر کدام از تشکل‌ها شامل متخصصان و اهالی یک صنف مشخص می‌باشد، در حالی که کانون مجموعه‌ای از افراد با گرایش‌ها و تخصص‌های مختلف است و به نوعی می‌توان آن را اشل کوچک جامعه دانست.

رییس کانون کارشناسان رسمی دادگستری لرستان تصریح کرد: هیأت مدیره کنونی کانون با شعار اصلاح اساسی ساختار روی کار آمده و بر همین مبنا تلاش‌های خوبی صورت گرفته و نتایج مثبتی به دست آمده است.

حجت والیزاده اقدامات صورت گرفته را مربوط به دو حوزه‌ی کارکنان و کارشناسان کانون دانست و گفت: در زمینه‌ی کمک به رفاه کارکنان و پرسنل اداری کانون تلاش‌های خوب و رضایت‌بخشی صورت گرفته و در مورد کارشناسان هم تفاهماتی با بانک به انجام رسیده تا تسهیلات مناسبی در اختیار کارشناسان قرار گیرد و بخشی از دغدغه‌های آن‌ها برطرف گردد.

وی افزود: مهم‌ترین کار اما اصلاح ساختار امور مالی کانون است که از مشکلات ساختاری رنج می‌برد و همین مسأله باعث نارضایتی کارشناسان شده بود که کمترین نمود آن تاخیر و اشتباه در پرداخت‌ها بود.

والیزاده با تاکید بر اینکه این مشکلات دلیل ضعف هیأت مدیره قبلی نیست تاکید کرد: از افتخارات و اقدامات هوشمندانه و آگاهانه مجمع عمومی گذشته این است که یکی از بازرسان کانون، متخصص حسابداری و امور مالی است که این مسأله کمک شایانی به اصلاح ساختار مالی و حسابداری کانون نمود.

رییس کانون کارشناسان رسمی دادگستری لرستان با بیان اینکه صیانت از جایگاه کارشناسان و ارتقاء جایگاه حقوقی و منزلت اجتماعی آن‌ها از جمله اولویت‌های اصلی ماست، خاطرنشان ساخت: تلاش می‌کنیم با برگزاری جلسات مختلف با مدیران و تصمیم‌گیران استان، با پررنگ نمودن نقش کانون و برطرف نمودن مشکلات گوناگون از جمله پیشگیری از ارجاعات امر کارشناسی به غیر کارشناسان رسمی به این هدف دست یابیم و خوشبختانه تا به امروز هم دستاوردهای قابل قبولی داشته‌ایم.

به گزارش روابط عمومی کانون؛ در نهمین جلسه‌ی هیأت مدیره مباحث مختلفی مطرح و در مورد آن‌ها تصمیم‌گیری شد که یکی از آن‌ها موافقت با صدور پروانه کارشناسی آقایان طاهر فرهادی‌نژاد، محمدحسین شاکرمی، محمد رستگاری، فرشید قاسمی‌نژاد و سرکار خانم فاطمه حسنوند بود.

موافقت با درخواست انتقال موقت به تهران دو تن از کارشناسان به نام‌های آقایان محمد پیرمحمدی و فریدون کرمی پس از اخذ تعهدنامه از دیگر مصوبات این جلسه بود.

مطرح شدن پرونده تعاونی مسکن جهاد کشاورزی ارجاعی از هیأت حل اختلاف دادگستری موضوع دیگری بود که در جلسه مطرح گردید که پس از بررسی موضوع و کسب نظر از صاحب‌نظران در قالب تامین دلیل می‌باشد.

شکواییه‌‌ی شهرداری خرم‌آباد بر علیه چند تن از کارشناسان و همچنین یک مورد شکایت شخص حقیقی بر علیه یکی از کارشناسان، موضوع دیگری بود که پس از طرح در جلسه در خصوص مورد اول مقرر گردید به شهرداری اعلام گردد که دو تن از کارشناسان طرف شکایت، عضو کانون می‌باشند که پس از اخذ لایحه‌ی دفاعیه از آن‌ها، موضوع در جلسه‌ی آینده‌ی هیأت مدیره مطرح و در خصوص آن تصمیم‌گیری می‌شود و در خصوص مورد دوم هم شکایت مزبور غیرقابل طرح تشخیص داده شد و مقرر گردید مراتب به شاکی اعلام گردد.

ارجاعات استحکام بنای شهرداری و مشکلات مرتبط با آن هم در جلسه مطرح شد که مقرر گردید روابط عمومی کانون هماهنگی لازم برای برگزاری جلسه‌ی مشترک با شهردار خرم‌آباد و مدیران مرتبط با این موضوع صورت گیرد و در جلسه‌ی مذکور موانع، محدودیت‌ها و مشکلات مطرح شده از جانب کارشناسان مورد بررسی قرار گیرد.

راه‌اندازی شبکه‌ی دولت و اتصال کانون به آن، اقدام دیگری بود که با تلاش هیأت مدیره به منظور تسریع در امور کارشناسی، پرهیز از اطاله‌ی دادرسی و البته کاهش چشمگیر هزینه‌های پستی کانون صورت گرفت و مقرر گردید نامه‌نگاری لازم برای انتقال مراودات جاری با دستگاه‌های مرتبط از این شبکه آغاز گردد.

در خصوص دعوت به همکاری از یک حسابدار خبره و آگاه به همه‌ی جوانب امر اعم از بیمه و مالیات، حقوق و دستمزد و... برای کمک به رفع مشکلات امور مالی و حسابداری و اصلاح ساختار آن، هیأت مدیره پس از استماع گزارش سرکار خانم ناهید عباسی‌زاد در خصوص مشکلات موجود و همچنین رزومه و برنامه‌های وی برای تسهیل امور و رفع چالش‌های موجود، از او دعوت به همکاری نمود.

در پایان این جلسه حکم رسمی حاج ناصر عبدالهی که در جلسه‌ی گذشته‌ی هیأت مدیره به عنوان مشاور حقوقی کانون انتخاب گردیده بود، به صورت حضوری به وی ابلاغ گردید.   

  

 

 

 

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان